Соня Рікель, 83 роки, кутюр'є: «Розкіш − це фальшивка»

22.04.2014
Соня Рикель

Унікальна жінка , яка зробила модним трикотаж , довела, що одяг для вагітних теж може бути красивим, − Соня Рікель досі створює колекції, дає інтерв'ю, цікавиться життям, залишаючись нетривіальною особистістю

Ви стали одним з небагатьох кутюр'є, які не прийняли тенденцію популяризації розкоші. Чому?

Особисто для мене розкіш − це фальшивка. Кристали − не справжні діаманти. Навіщо ж обманювати людей!? Розкіш − це коли ти можеш вільно ходити перед коханим чоловіком повністю голою. Повірте, шикарна сукня не дає впевненості в собі і в почуттях іншої людини.

Ви досі працюєте у власному будинку моди, чого не скажеш про багатьох модельєрів. Чому не наважуєтеся відпочити?

Знаєте, я взагалі ніколи не збиралася бути модельєром, відкривати будинок моди. Все це впало на мене як бетонна стіна. Я весь час збираюся припинити працювати. Думаю: «Ось зараз створю сукню для вагітних − і все!» Минуло 40 років, а я, як бачите, як і раніше на місці.

Соня Рикель

Вже кілька років поспіль ви працюєте зі своєю дочкою. Чи трапляються конфлікти поколінь?

У Наталі в молодості було стільки планів! Вона хотіла займатися театром, психологією, модою... Вона дуже красива, тому одного разу я запросила Наталі взяти участь у показі. З цього все й почалося. Їй сподобалося, дочка стала цікавитися індустрією моди. Наталі не створює моделі, але вона має особливе чуття і право сказати мені, що я роблю щось не так. За це їй нічого не буває (Сміється) .

Що вас надихає?

Коли я тільки починала свою кар'єру модельєра, то керувалася виключно особистими інтересами − мені хотілося відрізнятися від інших жінок на вулиці. Вже потім мій світогляд змінювалося під впливом книг, живопису, міст, музики, поезії. Це відбувається і донині.

Соня Рикель

Охарактеризуйте себе трьома словами, будь ласка.

Активна, з купою сумнівів, нешаноблива.

Якби ви не стали модельєром, то яку професію б обрали?

Стала би письменником або актрисою, це все одно було б щось артистичне.

Ви в моді більше 40 років, що відчуваєте, усвідомлюючи це?

Гордість, щастя. Саме свято мені запам'яталося. Це було дивовижне шоу, де мої колеги-дизайнери присвячували мені свої моделі. Наталі все чудово організувала. Незабутньо!

Жінка від Sonia Rykiel − яка вона ?

Вона не красуня з обкладинки журналу, але дуже приваблива. Вона розумна, інтелектуально розвинена. Стильно виглядає. Вона знає, як сидіти, як пити каву, як граціозно тримати келих вина. Вона любить чорний. У неї є діти, чоловік, але це не заважає цікавитися іншим світом, знати, що відбувається в політиці, економіці чи культурі.

Переклад: Шура Зайцева

comments powered by Disqus

Рекомендуємо

Libido.UA – Знайомства серйозні та не дуже