Люсі Лью, 44 роки, актриса, продюсер, режисер: «Мій зовнішній вигляд − це все хороші азіатські гени»

10.10.2013
Люси Лью

Ставши знаменитою завдяки фільму «Ангели Чарлі», актриса досі продовжує шукати лазівки, щоб перебороти голлівудські стереотипи, де бути азіатською красунею також складно, як спекотною мексиканкою або афроамеріканкою

Яку мету ви переслідуєте своєю діяльністю?

Я хочу, щоб люди не сприймали мене як азіатську дівчину, яка вміє добре битися і не висловлює при цьому жодних емоцій. Мені завжди було прикро, а часом навіть не вистачало сил з цим боротися, коли чула з вуст режисерів слова: «Вона занадто азіатська». Яка я ще повинна бути? Чому, наприклад, про Джулію Робертс ніхто не говорив: «Вона занадто американська»? Виходить, що глибокі ролі може грати хто завгодно, але тільки не східна дівчина. Це несправедливо.

Як ваші близькі поставилися до того, що ви вирішили стати актрисою?

Мої батьки − представники науки, технічних професій. Емігранти, які почали в США нове життя. Звичайно, їм хотілося, щоб у мене була гідна, за їх уявленням, професія. Вони старалися, щоб я здобула освіту, збирали гроші на університет. Але ніколи на мене не тиснули, не робили мене залежною від їхньої ласки. За це їм величезне спасибі. У виборі життєвого шляху мені допоміг брат. Без його підтримки і віри в мій талант я б не ризикнула стати актрисою.

Люси Лью

Ви усвідомлюєте, що ваше коріння робити вас іншою?

Я потрапила в США, коли мені виповнилося 5 років. Це мало, але і багато теж. До такого віку у людини вже складаються певні цінності, нехай дитячі, але основи вже закладені. Може бути, саме з цієї причини я вважаю себе частиною команди, до якої входжу я, мій агент, асистент. Так, я часто кажу про свою роботу в третій особі. Тому що без людей, які мене оточують, я б не досягла успіху. Це справедливо.

Чому ви рідко з'являєтеся на сторінках таблоїдів?

Тому що моє життя не підлягає розголошенню, я не роблю чогось такого, що обов'язково має потрапити в заголовки газет. Я просто живу, люблю, сумую, знімаюся в кіно... Вдягаю той одяг, який мені подобається. Залишаюся закритою людиною, але не настільки, щоб скандалити з журналістами. Мої стосунки з чоловіками під великим знаком питання. Дивно, що це комусь цікаво. Що стосується дітей, то в свої 44 роки я вже активно над цим думаю. Але бути мамою можна і однією, якщо так комфортніше.

Люси Лью

Нещодавно ви зіграли сучасного Ватсона в ще одній інтерпретації твору Конан Дойла. Як вам ця роль?

Вона стала своєрідним викликом. По-перше, сама ідея зробити Ватсоном жінку, хоч і в дусі часу, але якось занадто ризикована. По-друге, наш Шерлок − це колишній наркоман, який після лікування працює в поліції Нью-Йорка. Теж проти канонів. Нам дуже хотілося звернутися до оригіналу, але й показати, що потрібно бути відкритими до нового.

Ви 22 роки працюєте на телебаченні і в кіно. Ваші улюблені ролі?

«Щасливе число Слевіна» і «Надивившись детективів». У цих фільмах мені не доводилося битися, показувати прийоми карате. Потрібно було задіяти свою акторську майстерність, а я за цим частенько сумую. Тому й люблю ці дві роботи за те, що дали можливість розкритися як актрисі.

Переклад: Шура Зайцева

comments powered by Disqus

Рекомендуємо

Libido.UA – Знайомства серйозні та не дуже