Клер Дейнс, 34 роки, актриса кіно і театру: «У жіночій дружбі багато позерства»

19.07.2013
Клэр Дейнс

Далеко не всі зірки кіно хизуються дорогими нарядами, ведуть розгульний спосіб життя і стають обличчям модних брендів. Є й ті, кому просто подобається зніматися в кіно, грати на сцені, змушуючи глядача повірити в образ. Клер Дейнс саме з таких

Ви вірите в жіночу дружбу?

Скоріше так, ніж ні. Жіноча дружба у сучасному світі стала поняттям, змальованим під кальку серіалу «Секс у великому місті». Я так і бачу, як жінки групками ходять в ресторани, в магазини... Тут надто багато позерства. Мені більше до душі людські стосунки − щирі й непідробні. Думаю, це приходить вже з віком.

Якщо вам пропонують сцени, де потрібно зніматися оголеною, яка ваша реакція?

Клэр Дейнс

Думаю, з цим стикається кожна актриса рано чи пізно. Я по життю і в роботі намагаюся уникати відверто показувати себе, своє тіло, але я і не хочу здаватися занадто скромною. Для мене це важливо, це частина самоідентифікації.

Що ви відчули, коли вас запросили зніматися в серіал «Батьківщина», який згодом приніс вам премію «Еммі»?

По-перше, для мене було незвичайним те, що роль писали саме під мене. Це приємно і дивно. Потім я відчула тривогу. Адже неясно було, виправдаються надії, які покладали сценаристи і режисер. Вже пізніше, коли справа дійшла до найбільш напружених епізодів, я настільки втягнулася в образ, що часом на майданчику переставала відчувати грань між грою і реальністю.

Розкажіть про випадок у вашій кар'єрі, який запам'ятався найбільше.

Клэр Дейнс

Таких було багато. Але самим, мабуть, найяскравішим став обід у президента США. Я сиділа за столом поряд з Бараком Обамою. Він трохи нахилився до мене, і сказала напівсерйозним тоном: «Знаєте, на вихідних, коли мої дівчатка йдуть грати в теніс, я кажу, що у мене є справи в Овальному кабінеті. Приходжу в кабінет і включаю «Батьківщину»! »

Ви взагалі  − патріот?

Так, думаю, особливо чітко відчула себе патріотом після вибуху 11 вересня, адже я виросла в центрі Нью-Йорка. Один з моїх друзів, коли все це відбувалося, намагався щось говорити про змову, про уряд, а я просто гаркнула: «Мій дім у вогні!» Це було важливо. Довгий час багато моїх близьких плутали шовінізм з патріотизмом, а це велика помилка.

Якщо говорити про творчість, ви ставили коли-небудь перед собою програму максимум?

Ні, що ви. Я ж виросла в середовищі художників, лібералів. У моїй родині завжди ставили на перший план внутрішню впевненість у собі, гармонію, а не якісь там програми і перемоги в преміях. Я завжди хотіла грати жінок, які б змушували рухатися історію вперед. І для цього зовсім необов'язково приголомшливо виглядати і мати великі груди.

Переклад: Шура Зайцева

comments powered by Disqus

Рекомендуємо

Libido.UA – Знайомства серйозні та не дуже