Анна Суї, 48 років, модельєр: «Мої покази − це велика зустріч старих друзів»

03.05.2013
Анна Суи

Ще одна видатна жінка-дизайнер, чий погляд на моду вплинув на багатьох модниць. Чим же Анна Суї завоювала публіку Нью-Йорка? Рішучістю, індивідуальністю, що межує з викликом, щирістю. Анна вірить у те, що створює. І це головне

Рок-музика − постійна особливість ваших показів. Вам дійсно подобається цей стиль, або вже справа в тому, щоб тримати марку?

Рок для мене − не просто музика, це частина життя. Я була у Вудстоку, коли там зібралося 400 000 чоловік, я слухала в Детройті живі концерти Іггі Попа, потім, в Нью-Йорку, один з моїх друзів познайомив мене з творчістю Патті Сміт... Розумієте, в часи моєї молодості не було Інтернету, люди весь час спілкувалися. Тому тоді ніхто-то і вдома не сидів. Ми багато подорожували. Є деякі речі, які ніколи від нас не йдуть, для мене це рок-музика.

Анна Суи

Ви можете сказати, що музика вплинула на вас як на дизайнера?

Так, безсумнівно, адже в Лондоні я бачила костюми групи Sex Pistols, які створила Вів'єн Вествуд. Це був процес взаємопроникнення. Ідеологія панк-року проникала в одяг. Вже не модно було робити складну музику, арт-рок, наприклад, все зводилося до трьох акордів. І в дизайні одягу була та ж ситуація. Я почала працювати в щасливий час, коли багатьом людям раптом захотілося індивідуальності навіть у повсякденному одязі.

Як ви ставитеся до того, що шкіра, заклепки, короткі рокерські куртки постійно повертаються в моду?

Зараз цим, звичайно, нікого не шокуєш, але мода завжди була схильна до повернення трендів минулих років. Просто я знаю, що є люди, які роблять панк в моді добре і погано. Останні здешевлюють панк, перетворюють його в цирк. Ось це прикро. Але що ми можемо вдіяти...

Анна Суи

Опишіть процес вашої творчості, будь ласка.

Я включаю музику, чекаю, коли вона викличе образи, спогади. І ось тоді-то сідаю і малюю ескізи. Музика допомагає зробити неймовірну подорож у власну уяву!

Ваш стиль − це еклектика. Значить, не тільки музика?

Я люблю історію. Я люблю мистецтво. Мені подобається змішувати все разом, але врешті-решт, це все повинно мати сенс. Розумієте, коли я бачу щось цікаве, характерне для іншої епохи, я намагаюся не просто взяти собі, а з'ясувати коріння явища, дізнатися про нього більше. Так можна відсіювати те, що тобі дійсно подобається.

Як ви думаєте, чому на ваші покази приходить така велика кількість рок-зірок?

Розумієте, мої покази − це як одна велика зустріч старих друзів. Це тусовка, де всі один одного знають і люблять. У мене ж як було, дзвонить, скажімо, Мерилін Менсон, просить створити костюм для церемонії музичної премії. Я замовлення виконую, а потім ми скидаємо напругу і починаємо нормально спілкуватися, стаємо приятелями. Ця схема спрацьовувала з багатьма. Богемним людям важко зібратися − у когось концерти, гастролі, закордонні поїздки, а показ він зобов'язує з'явитися. (Сміється)

Переклад: Шура Зайцева

comments powered by Disqus

Рекомендуємо

Libido.UA – Знайомства серйозні та не дуже