Міфи кальцію

15.06.2014

calc3

Все життя нам говорили, що треба пити молоко, їсти сир і твердий сир для зміцнення кісток. Однак така стратегія не привела до відчутних позитивних результатів. Більше того з глобалізацією медичних досліджень виявилося що в країнах де традиційно споживають багато молочних продуктів найвищий рівень захворюваності остеопорозом частота переломів шийки стегна. З іншого боку, в юговосточной азії молочні продукти рідкість, а з кальцієм і кістками судячи з усього справа йде набагато краще ніж у Європі та США. Що ж все-таки необхідно нашим кісткам для того щоб бути міцними на стільки на скільки дозволяє генетика і закони природи? Так, вам потрібен кальцій, але ви повинні забезпечити організм правильним видом кальцію - який надходить не від молочних продуктів, разом з великою кількістю інших вітамінів і мінералів. Для того щоб отримати правильний баланс потрібна дієта, яка містить з фрукти і овочі. Чому? Гарне здоров'я кісток починається в кровотоці. Щоб організм міг функціонувати належним чином, кров повинна підтримувати правильний рН (баланс кислотності або лужності) - злегка лужний. Білок складається з амінокислот. Коли тіло перетравлює продукти з високим вмістом білка, амінокислоти заповнюють кровотік. Тіло повинне потім нейтралізувати ці кислоти, щоб уникнути небезпечних для життя проблем, у тому числі остеопорозу. Щоб зробити це, організм витягує зі своїх власних резервів лужної матеріал, наприклад, сполуки кальцію, що зберігаються в кістки. Кістки віддають свій кальцій, який в кінцевому підсумку виводиться з сечею. Багато досліджень показують, чим більше харчових білків ми споживаємо, тим більше кислої стає кров і тим більше кальцію організм повинен вимивати з кісток, щоб привести рН крові в рівновагу. Так що, якщо ви п'єте молоко (або їсте багато тваринних білків) і не включаєте багато подщелачівающіх продуктів, ваш раціон буде висмоктувати більше кальцію з кісток, ніж таке харчування постачає, і в кінцевому підсумку може призвести до остеопорозу.

calc1

Як щодо рослинних білків? Багато хто вважає, що вони не можуть отримати адекватну кількість білка, якщо вони не їдять продукти тваринного походження. Це не вірно. Дієтологи вважають, що вегетаріанці можуть отримати достатньо білка для доброго здоров'я. Але коли ви їсте фрукти та овочі, тільки невелика кількість кислоти потрапляє в кров, з великою кількістю лужного матеріалу, що відразу ж нейтралізує кислоту. 

З правила які допоможуть перейти на малокислотну дієту 

1. Памятайте, що одна порція м'яса, птиці, або риби розміром з колоду гральних карт. Це повинно зайняти близько однієї чверті вашої мілкій тарілці; залишаємо за собою інші три чверті для фруктів і овочів. 

2. Майте на увазі, що три порції фруктів і овочів, потрібні щоб нейтралізувати кислоту в одній порції їжі з тваринного білка, і дві порції фруктів і овочів, що нейтралізують одну порцію зерна. 

3. Якщо ви їсте рекомендовані п'ять порцій фруктів і овочів щодня, ви можете спокійно з'їсти одну порцію м'яса (або риби або курчати). Але все-таки розумно планувати, принаймні, один день на тиждень без тваринного білка.

images

Текст: Граня Гайдукевич

comments powered by Disqus

Рекомендуємо

Libido.UA – Знайомства серйозні та не дуже