Далекий доктор

31.05.2014

tele1

У 1996 році вчені медики визначили телемедицину як "використання електронних інформаційно - комунікаційних технологій для забезпечення та підтримки охорони здоров'я в умовах коли відстань відділяє учасників."Поняття телемедицини використовуються як у вузькому так і в широкому сенсі. З одного боку, телемедицина звичайно описує прямі медичні послуги, в той час як більш масштабне поняття телемедицини охоплює широкий спектр послуг, пов'язаних зі здоров'ям, таких як догляд за пацієнтами, освіта і дистанційний моніторингЗа останні півстоліття, технологічні інновації зробили революцію в колі поширення доступу для споживачів. Наприклад, банкомати, клієнт - банкінг і торгові автомати є прикладами "підривних інновацій», які надали споживачам нові та альтернативні шляхи для ефективного отримання товарів і послуг.Ці нововведення були по-своєму руйнівним, тому що вони витіснили колишні способи ведення справ. Вони починалися шляхом введення, низько - рентабельного продукту, який просто був досить гарний, щоб задовольнити споживачів. Нарешті, ці нові продукти поліпшувалися настільки, що тепер вони ефективно конкурують з традиційними послугами.Інтернет змінив спосіб, яким люди отримують інформацію про здоров'я та охорону здоров'я. Лікарі, медсестри та інші фахівці залишаються переважним джерелом інформації для більшості людей, коли у них є проблеми зі здоров'ям.

tele3

Але інтернет - ресурси - включаючи поради від інших пацієнтів - стали значним ланкою в отриманні такої інформації. Серед 74 відсотків дорослого населення США, яке користуються Інтернетом, 80 відсотків коли небудь шукали онлайн відомості з питань охорони здоров'я, 25-35 відсотків читають коментарі про здоров'я або медичні хпроблеми, і 15-20 відсотків знайшли інших людей з аналогічними проблемами зі здоров'ям.

Пацієнти також формують онлайн-спільноти щодо певних захворювань. Наприклад, організація PatientsLikeMe була заснована в 2004 році для "обміну даними про здоров'я, ... проведення досліджень та поліпшення обслуговування пацієнтів". Організація нещодавно повідомила про запуск відкритого простору досліджень, онлайнової платформи для підключення пацієнтів і вчених, що беруть участь в ранніх стадіях досліджень. Крім того на сьогоднішній день існує більше 13 000 мобільних додатків в сфері охорони здоров'я на App Store в 2013 році при середній вартості всього $ 3.

У які сфери нашого життя проникає телемедицина?

У мережі діють портали он-лайн консультацій де за визначену оплату вузькі спеціалісьти можуть обговорити з вами вашу проблему.

Безумовно численні форуми про здоров'я, і ​​особливо про дитяче здоров'я також не записані в систему  державну - звичну, однак створюють такий потужний бекграунд для усвідомленого самолікування, що їх не можна списувати з рахунків.

До телемедицини відноситься також можливість отримувати по електронній пошті результати аналізів, яка діє повсюдно в комерційних діагностичних центрах.

Якщо ви володієте мовами, то без візи та авіаквитків можете користуватися послугами кращих клінік світу, тому що телемедицина руйнує кордони, минаючи дьюті-фрі.

tele2

Використовуючи різні можливості віддаленого доступу до медичних послуг, необхідно враховувати, що в нашій країні на сьогоднішній день немає визначення медичної послуги, а тим більше віддаленої медичної послуги. На ваше здоров'я це ні як не впливає, однак якщо ви в результаті неякісно наданої телемедичної послуги постраждаєте вам буде практично неможливо довести в суді, що лікування в принципі проводилося, таким чином ви не зможете відшкодувати завдані неадекватним лікуванням збиток.

З іншого боку ні до чого не зобов'язує читання форумів і он-лайн консультації здорово розширюють свідомість. І у випадку, якщо думка стаціонарного доктора в поліклініці співпаде з декількома думками, знайденими в мережі, вам буде набагато простіше довіритися лікарю. А довіра в питаннях зцілення це вже добра і більша половина успіху.

Текст: Граня Гайдукевич

comments powered by Disqus

Рекомендуємо

Libido.UA – Знайомства серйозні та не дуже