Стресс подолаємо!

19.05.2014

relax-feb06

Розслабтеся. Ви це заслужили, це корисно, і це займає менше часу, ніж ви думаєте. Вам не потрібні СПА вихідні або відпустка. Використовуючи кожен з цих десяти способів зняття стресу, ми досягнемо бажаного ефекту менш ніж за 15 хвилин.
1. Медитуйте
Кілька хвилин практики в день можуть допомогти послабити занепокоєння. Дослідження показують, що щоденна медитація може змінити нервові зв'язки мозку, що робить вас більш стійкими до стресу. Це просто. Сядьте прямо обома ногами на підлозі. Закрийте очі. Зосередьте свою увагу на декламації - вголос або про себе - позитивної мантри наприклад, «Я відчуваю себе у світі і спокої» або «Я люблю себе». Покладіть одну руку на живіт, щоб синхронізувати мантру з вашими вдихами. Нехай будь-які відволікають думки пливуть, як хмари.
2. Дихайте глибоко
Візьміть 5 - хвилинну перерву, щоб зосередитися на своєму диханні. Сядьте прямо, із закритими очима, з рукою на животі. Повільно вдихніть через ніс, відчуваючи як дихання починається в животі і проходить свій шлях до верхньої частини голови. Зворотний процес на видиху через рот. Глибоке дихання усуває наслідки стресу, сповільнюючи частоту серцевих скорочень і знижує артеріальний тиск.
3. Сповільнюйтеся
Зверніть увагу, як повітря стосується вашої особи, коли ви йдете, як ваші ноги відчувають удари об землю. Насолоджуйтесь текстурою і смаком кожного шматочка їжі. Ви повинні відчути себе менш напруженою.
4. Спілкуйтеся
Ваші соціальні зв'язки один із кращих інструментів для обробки стресу. Поговоріть з іншими - переважно безпосередньо. Ви можете отримати свіжий погляд на проблему.
5. Зосередьтеся на вашому тілі
Подумки скануйте ваше тіло, щоб отримати уявлення про те, як стрес впливає на нього кожен день. Ляжте на спину. Почніть з пальців і пропрацюйте шлях до голови, відзначаючи, як і що ваше тіло відчуває.

woman-relaxing-in-tub

6. Зніміть затиски

Оберніть навколо шиї і плечей щось тепле на 10 хвилин. Закрийте очі і розслабте обличчя, шию, верхню частину грудної клітки і м'язи спини. Зніміть обгортку, і використовуйте тенісний м'яч або ролик для масажу щоб зняти напругу. Помістіть м'яч між спиною і стіною. і утримуйте м'який тиск до 15 секунд. Потім перемістіть м'яч в інше місце.

7. Смійтеся вголос

Хороший сміх знижує рівень кортизолу, гормону стресу вашого організму, і підвищує рівень хімічних речовин мозку, званих ендорфіни, які підвищують настрій. Розслабтеся, подивіться улюблену комедію або відео, поспілкуйтеся чаті з кимось, хто примушує вас посміхатися.

8. Слухайте музику

Дослідження показують, що, слухаючи заспокійливу музику ви може знизити кров'яний тиск, частоту серцевих скорочень і занепокоєння. Створіть список пісень або звуків природи (океан, вируючий струмок, спів птахів), і дозволяйте своєму розуму зосередитися на нюансах мелодій, інструментів. Ви також можете випустити пар, підспівуючи оптимістичною мелодії.

9. Рухайтеся

Ви не повинні бігти, щоб отримати титул бігуна. Всі форми вправ, включаючи йогу та пішохідні прогулянки, можуть полегшити депресію і занепокоєння, допомагаючи мозку вивільняти позитивні хімічні сполуки і, даючи організму можливість попрактикуватися в боротьбі зі стресом.

10. Будьте вдячні

Ведіть журнал подяк або кілька (один на вашому ліжку, один в сумочці, і один на роботі), щоб допомогти вам згадати все те, добре в вашому життю. Благодарність компенсує негативні думки і турботи. Використовуйте ці журнали, щоб насолоджуватися гарними враженнями, такими як посмішка дитини, в сонячний день, і хороше здоров'я. Не забувайте відсвяткувати досягнення такі як освоєння нового завдання на роботі або нове хобі.

your_brain_on_music_lg

Текст: Граня Гайдукевич

comments powered by Disqus

Рекомендуємо

Libido.UA – Знайомства серйозні та не дуже