Привіт Сонечко! Прощавай меланома!

08.05.2014

Здравствуй Солнышко! И прощай меланома.

5169076_blog

Меланома один з не самих поширених видів раку, але в занедбаному вигляді один з найнебезпечніших.Цікаво, що на заході, в країнах, де добре розвинена профілактика та раннє діагностування смертельний результат очікує не більше 3х відсотків хворих меланомою, а 97% випадків піддаються успішному лікуванню.
У країнах пострадянського простору статистика виглядає з точністю до навпаки. Знайдена на ранніх стадіях меланома майже завжди виліковна. У Європі та Америці, де страхова медицина успішно існує вже протягом багатьох десятків років (а то й більше століття, в Німеччині існуюча медична система введена Бісмарком в 1883 році) обов'язковою умовою виплат по страховці є щорічні медогляди. Наприклад, якщо діабет виявлений у людини, яка два роки не проходила обов'язкового медогляду, така людина, навіть маючи страховку, не отримуватиме безкоштовний інсулін. Таким чином, забезпечується гарантована явка в медкабінети і підвищується тривалість життя в країні. У нас же зараз люди живуть під девізом «будемо лікувати або нехай живе?». Відвідування лікарень приносить один суцільний дискомфорт. Лікується за наданими державою програмами нервів вистачає тільки у бабусь. Не бажаючи зв'язуватися з вітчизняною медициною людина намагається вберегти себе від стресу, але, насправді, піддає неабиякому ризику. Коли рак поширюється на лімфатичні вузли та інші органи, прогноз виживання падає до найнижчого показника. Вчені будуть продовжувати дослідження нових методів лікування для боротьби з меланомою, але коли справа доходить до зниження ризику, вони знають, що працює.
Ось три перевірених стратегії:

banner-sun

Захистіть себе від сонця.

Використовуйте SPF 30, водостійкий сонцезахисний крем (в сонячні та похмурі дні); віддавайте перевагу перебувати в тіні, коли сонце найбільш активно (з 12 до 16 годин); носить сонцезахисні окуляри, крислатий капелюх, блузи з довгими рукавами і брюки, коли це можливо. Зараз  спортивні бренди випускають еластичні сонцезахисні костюми для купання.

Тримайтеся подалі від соляріїв.

Деякі лампи для засмаги можуть випромінювати в 12 разів більше UVA випромінювання, ніж сонце. Промені UVA проникають в шкіру глибше, ніж UVB; вони впливають на вік клітин шкіри, викликають зморшки і пошкодження їх ДНК, що сприяє ризику раку шкіри.

Проводьте перевірку аномальних родимок.

 Проводьте самодослідження приблизно один раз на місяць, щоб контролювати зміни вашої шкіри. Використовуйте дзеркала, щоб перевірити стан родимок спереду, ззаду і з боків вашого тіла; верхню і нижню частини рук; між пальцями й підошви ніг; задню частину шиї, волосистої частини голови і сідниць. Якщо ви бачите родимку або плямочку, яка змінюється за розміром, формою або кольором, або таку, що відрізняється від будь-якого іншого місця на вашому тілі, поговоріть

зі своїм лікарем.

sun-exposure-vitamin-d

Текст: Граня Гайдукевич

comments powered by Disqus

Рекомендуємо

Libido.UA – Знайомства серйозні та не дуже