Калорії не враховуються!

21.03.2013
Калории не считаются!

Весна, час готуватися до пляжного сезону, ми з цікавістю розглядаємо бірочки на продуктах в супермаркеті: вуглеводи, білки, жири, ага! 220 калорій на 100 грам, це скільки ж тут грам? 330 ... на чверть пачки значить буде 181 з половиною калорія. Якщо чесно для цього розрахунку я використовувала калькулятор J.

Ну добре, можна не ходити в магазині як співробітник КРУ від полки в до полиці з рахунковою машинкою. Можна вдома скласти список, все попередньо розрахувати, скласти відняти і помножити, але це ж нудьга смертна. А хто ж тоді буде перемагати в конкурсі спонтанних покупок?

Насправді можна обійтися і без калорій. Правда, так щоб прям все-все їсти не вийде, але є перевірені часом і тисячами талій системи харчування, в яких треба не рахувати, а вибирати.

Людство яке зайнято худненням вже кілька десятиліть бентежить той факт, що для визначення калорійності продукт просто спалюється в калориметрі і вимірюється виділене в навколишнє водяну баню тепло. Важко повірити, що така складна система як людський організм не залежить від чогось ще.

Калории не считаются!

Спосіб обмеження харчування з підрахунком калорій не такий вже універсальний і однозначний як хотілося б. Для досягнення похудательних цілей необхідно створити дефіцит калорій. Наприклад якщо при Вашій вазі і фізичній активності на добу треба в калоріях 1800 на покриття всіх енергетичних витрат, то для схуднення вам знадобиться споживати 1300. Швидше за все, ви дійсно якийсь час будете худнути, але весь цей час вас будуть також переслідувати страшилки сучасного світу струнких і худнущих. Це зниження темпів метаболізму, схуднення за рахунок м'язової тканини, а не жирової, постійне відчуття голоду і при цьому вихід на «плато» коли людина начебто мало їсть, але не втрачає ні грама. А слідом за всім цим прийде і «ефект маятника» коли недогодованих організм дивним чином пристосовується ховати в засіки будь-яку печенюжку, яка до дієти пройшла б непоміченою. Ну і звичайно, необхідність постійно вести складні підрахунки порцій не додасть вам оптимізму.

З іншого боку не калоріями єдиними живе людина, і, задавшись питанням чи можна худнути і не рахувати калорії, автори популярних і ефективних систем харчування відповідять «а чому б і ні?».

Система Монтіньяка.

Мішель Монтіньяк повністю заперечує підрахунок калорій як метод схуднення, та й значення фізичних навантажень він теж вважає перебільшеним, вважаючи що можна накачати фізвправами непогані м'язи покриті тим не менш відмінним жиром. Проблему зайвої ваги автор пов'язує з неправильними харчовими звичками і пристрастю до рафінованих продуктів.

Калории не считаются!

Є кілька непорушних принципів що забезпечують успіх цій системі.

По-перше продукти діляться на «погані» і «гарні» відповідно з глікемічним індексом - чим він вищий тим продукт краще.

По-друге повністю виключаються всі рафіновані продукти - цукор, борошно вищого гатунку, білий рис і тп. А також продукти начебто корисні, але з високим глікемічним індексом - мед, морква, банани.

По-третє коли ми розібралися в «поганих» і «гарних» продуктах з'ясовується що маса жирних продуктів з високою «калорійністю» відносяться до «гарних» але їх не можна споживати одночасно з вуглеводами. Тому, наприклад Монтіньяк не дуже вітає такий продукт як творог, тому що в ньому містяться одночасно жири та вуглеводи, а тверді сири з набагато більш високою жирністю але нульовим вмістом вуглеводів автор якраз дуже схвалює. Тут ми підійшли до ключового відкриття Монтіньяка який стверджує, що зайві жирові відкладення з'являються в момент, коли у вашому шлунку зустрілися жири і вуглеводи, рівень цукру в крові підвищився і жири відправилися прямісінько в талію. Без підвищення рівня цукру як наслідку надходження вуглеводів жири підуть в енергію. І це значить, що можна сміливо їсти або жирні-білкову їжу, або вуглеводно-білкову.

І, по-четверте, для оптимізації всіх процесів та закріплення результатів харчуватися Монтіньяк пропонує три рази в день, в один і той же час.

Система ця звичайно не дає результатів моментальних, але дотримуючись її постійно можна вже за три-чотири місяці вийти на свою ідеальну вагу, і підтримувати її все життя, забувши про почуття голоду. При цьому сміливо відвідувати фуршети і гулянки, де всього-то й треба що пам'ятати - взявши кнапку з ікрою і помідоркою ми з'їдаємо ікру і овоч, а канапки передаємо товаришеві з другою групою крові який харчується за групою крові. Про цю прекрасну і дієву систему я розповім в наступній статті 

Текст: Граня Гайдукевич

Lady.ua

comments powered by Disqus

Рекомендуємо

Libido.UA – Знайомства серйозні та не дуже