Дієта Палео

27.07.2011
Диета Палео

Чергова модна течія в області здорового харчування. Палеоліт – скорочено – палео. В основі цієї дієти звички харчування наших дуже далеких предків-мисливців. Заінтриговані? Тоді заглиблюємося

Ідея споживання мінімально оброблених продуктів не нова. Але вона не перестає хвилювати як самих дієтологів, так і їх вибагливих клієнток. Багато планів харчування не обходяться без цього нехитрого принципу. Дієта Палео заснована на концепції харчування печерної людини. Вона сприяє легкій втраті ваги і зміцненню загального стану організму.

Звичайно, забавно читати про те, що в харчуванні печерної людини була якась концепція. Що зловив, то і з'їв. Все гранично просто. Зате людина 21 століття не втомлюється шукати глибину і користь для свого замордованого прогресом тіла навіть в таких несподіваних місцях. У чому ж причина?

Зв'язок між обробленою їжею і рядом захворювань доведена багатьма вченими. Тому багато шанувальників здорової їжі почали відмовлятися від термічної обробки, віддаючи перевагу свіжим салатам. Але як бути з джерелами білка і жирів, таких необхідних елементів? Відповідь криється в дієті Палео.

Диета Палео

Дієта рекомендує їсти головним чином свіжі фрукти і овочі, горіхи і органічне м'ясо, виключаючи картоплю, бобові, молочні продукти, каву, алкоголь, рафінований цукор, сіль. Автори цього плану харчування є прихильниками ідеї, що з розвитком сільського господарства і промисловості викликала і безліч сучасних хвороб.

Якщо ви фахівець по дієтах, то напевно помітите деяку схожість з планами харчування за групою крові, наприклад. Є загальні риси і з дієтою Аткінса, хоча вона передбачає суворе споживання фруктів, чого не скажеш про дієту Палео. Також її перевагою є відсутність щоденного підрахунку калорій.

Смажене м'ясо, риба та яйця є головними джерелами білка, в той час як помідори, яблука, полуниця і груші залишаються одними із самих популярних джерел мікроелементів і вітамінів. Горіхи, рекомендовані цією дієтою, забезпечують безліч незамінних жирних кислот, які необхідні для правильного функціонування організму.

Диета Палео

Прихильники дієти Палео вважають, що вона може допомогти запобігти сучасним хворобам: ожирінню, високому кров'яному тиску, раку товстої кишки, цукровому діабету, депресії. З іншого боку, є також багато голосів, які дуже скептично ставляться до концепції такого роду харчування. Одним з головних контраргументів є те, що неможливо точно дізнатися, що наші предки їли. Тому будь-які судження на цей рахунок заздалегідь є спекулятивними. Крім того, дієта усуває багато популярних джерел вуглеводів: макарони, хліб і десерти. Що може негативно позначитися на самопочутті деяких людей.

Також дієта стимулює споживання м'яса в досить великих кількостях, що не підходить вегетаріанцям. Високі концентрації білка можуть сприяти запаленню нирок, підвищенню ризику серцево-судинних захворювань, високому рівню холестерину або запору.

Перед тим, як почати харчуватися як наші предки з дуже далекого минулого, згадайте, що тривалість їх життя була на порядок нижче. Та й мамонта з шаблезубим тигром зараз не знайдеш. Тому залишимо моду подіумам і червоним доріжкам, а не холодильникам і обіднім столам.

Текст: Шура Зайцева

comments powered by Disqus

Рекомендуємо

Libido.UA – Знайомства серйозні та не дуже