Таємниці педагогіки: книжки для батьків

29.05.2012
«Как говорить, чтобы дети слушали, и как слушать, чтобы дети говорили»

Навчальний рік закінчився, дитячі садки готуються закритися на ремонт, а батьки в передчутті літа, − адже дитині необхідно буде приділити набагато більше уваги. Втім, таємниці дитячої душі в будь-який час року вимагають особливого підходу з боку мам, тат і інших родичів.

Сьогодні у продажу безліч книг і посібників, які розповідають як виростити з вашого чада успішного генія. Ми пропонуємо вам книги, перевірені часом, які отримали найвищі оцінки батьків. Прочитайте їх, і вам стане простіше знайти спільну мову зі своєю дитиною і досягти гармонії в сімейних відносинах.

Адель Фабер і Елен Мазліш. Дві звичайні американські мами ростили самих звичайних дітей. Траплялися невдачі в школі, і взагалі, хвалитися хлопцям було особливо нічим. Американське бажання досягти успіху штовхнуло матусь на відвідування курсів психолога Х. Джайнотта, а далі більше − перші позитивні результати так порадували  Фабер і Мазліш, що вони самі стали писати книги і проводити тренінги. На нашу думку, це найбільш вдалі посібники, які дають реальні результати.

«Як говорити, щоб діти слухали, і як слухати, щоб діти говорили». У цій книзі ви не знайдете незрозумілі теорії, зате познайомитеся з масою практичних порад як донести до дитини свої бажання, прохання, як правильно похвалити і пожурити.

«Общаться с ребенком. Как?»

Слово дорослого може показати дитині, що ж він насправді зробив, і відкрити перед ним нову перспективу. Це ще й захоплююча, творча справа - придумати точне слово і дати поштовх розвитку власної дитини. Головне − дійсно побачити, почути, помітити, а потім сказати вголос, що ти бачиш і що відчуваєш.

З книги: «Ви можете знищити слова  «молодець», «хороший хлопчик» тим, що на наступний день назвете дитини «негідником». Але вам ні за що не вдасться стерти з його пам'яті той момент, коли він розвеселив свою матір різнокольоровими кульками під час хвороби, або коли він уперто намагався впоратися із завданням − і переміг, хоча дуже-дуже втомився. Ці ситуації, коли в ньому проявилося все найкраще, стали для нього джерелом живлющої сили, його ресурсом, до якого дитина зможе звертатися в хвилини сумніву чи розгубленості. У минулому він зробив щось, чим варто пишатися. Це в нього всередині, це завжди з ним, і це спрацює знову. А тепер запитайте себе: що мені подобається в мою дитину? І починайте полювати за моментами ».

«Брати і сестри. Як допомогти вашим дітям жити дружно» − книг про виховання дітей багато, але  посібники з виховання кількох дітей − рідкість. Саме в цьому цінність книги – як допомогти братам і сестрам уникнути сварок, суперництва і допомогти стати опорою одне для одного.

На самому початку книги автори просять виконати просту вправу − описати реакцію на кілька уявних ситуацій. Робиться це для того, щоб дорослі могли поставити себе на місце дитини, у якої народжується братик або сестричка. І авторам задумка вдається. Після її виконання у дорослих не виникає питання − чому діти відчувають те, що відчувають (образу, заздрість, неприязнь, а іноді навіть і ненависть) до своїх братів або сестер.

«Правила родителей»

Все геніальне − просто, скажете ви після прочитання. Автори пропоную логічні прийоми, безліч практичних прикладів, коміксів.

Річард Темплар. Англійський письменник і видавець, спеціаліст вкрай широкого профілю, і ким він тільки в житті не був і про що тільки не писав. Можливо, саме багатий життєвий досвід лежить в основі успіху серії його книг «Правила...».

«Правила батьків» − бути батьками − це щоденна праця. Комусь ця ноша дається легко і без всяких зусиль, для когось не так просто бути хорошими батьками. Сто простих правил допоможуть вам  на цьому шляху.

Книга має дуже вдалу структуру і подачу матеріалу − все з гумором, а сміх над собою − перший крок до змін в кращу сторону, без непотрібних теорій. Адже у батьків не так багато часу на читання.

Можливо, вам буде здаватися, що деякі правила очевидні, але саме такі речі ми й забуваємо виконувати. Книгу необхідно тримати під рукою і часом освіжати пройдений матеріал. Читати її зручно з будь-якої сторінки.

Гиппенрейтер Юлія Борисівна. Професор кафедри загальної психології факультету психології МГУ ім. М.В. Ломоносова, автор понад 80 наукових публікацій, серії хрестоматій з загальної психології. Це вам не американська домогосподарка, будьте готові до специфіки викладу матеріалу.

«Спілкуватися з дитиною. Як?» − Книга написана в 1994 році і в свій час розлетілася як гарячі пиріжки. На нашу думку вона поступається вищенаведеним американським та англійської авторам щодо практичної складової, проте підходить тим батькам, які шукають серйозний науковий підхід до виховання дітей. А так само батькам, які вірять в особливості слов'янського менталітету.

Текст: Шура Зайцева

comments powered by Disqus

Рекомендуємо

Libido.UA – Знайомства серйозні та не дуже