Читай українське!

04.02.2015
Евгения Кононенко «КАТ»

Кілька книг українських письменниць, які дуже вдало нагадують, що читати корисно і цікаво

Євгенія Кононенко «КАТ»

Євгенію Кононенко можна сміливо називати класиком сучасної масової літератури. Її детективні романи давно здобули собі славу цікавого, розумного, якісно прописаного чтива. Кононенко - прекрасний есеїст. Книга «КАТ» саме дає можливість переконатися в тому, що малі жанри письменниці підкорюються з ще більшою легкістю і витонченістю. «КАТ» − це збірка оповідань, новел різних років, де є твори з далеких 1980-х, раніше не опубліковані, а також розповіді нашого часу.

Євгенія Кононенко практично в кожному оповіданні збірки розкриває якусь сторону творчості: від пошуку сюжетів до створення тексту як покаяння, від схожих на біографічні причин стати письменником до почуття самотності і спустошення, яке проходить під час творчості, але частіше - замість нього. Тут кожна розповідь добра по-своєму, емоційна, глибока і мудра. Ступінь довіри до автора множиться на захоплююче читання малої прози, коли від початку до кінця оповідання - кілька яскравих спалахів.

Ирэн Роздобудько «Подвійна гра в чотири руки»

Ірен Роздобудько «Подвійна гра в  чотири руки»

Ще один вітчизняний автор, який не потребує представлення. У послужному списку Ірен Роздобудько десятки романів, кіносценарії, статті та інші радощі людини, що пише. В кінці 2014 року вийшов її новий твір в модному нині жанрі ретро-роману. «Подвійна гра в чотири руки» переносить читача в 1911 рік. З Пітера до Києва, з Києва по Дніпру в Чорне море, а там і до Одеси рукою подати. Така шалена подорож, навіть за сучасними мірками, під силу лише особливим людям - шпигунам, детективам, шукачам пригод.

Сюжет швидко закручується на серії злочинів, у ході яких пропадають секретні креслення військових дирижаблів і кораблів, з яких вони зможуть злетіти. Розслідувати загадкові вбивства буде не тільки поліція, але й наймиліша дівчина - Муся - не просто дівчина на виданні і дочка начальника поліції Петербурга, а детектив-самоучка, попередниця всіх феміністок Царської Росії та України. Природно, без любовної інтриги не обійдеться. Ірен Роздобудько не особливо занурюється в прагнення створити атмосферу епохи. Для неї головне - ефект, а він незмінно буде - легкий і з гумором.

Дзвинка Матияш «День сніговика»

Дзвінка Матіяш «День сніговика»

Книга однієї з сестер Матіяш видана під грифом підліткової літератури. Хоча з перших рядків стає зрозуміло, що написана вона для дорослих, яким деколи дуже хочеться, щоб сніг був білим, оладки - сонячно-золотистими, а шарфик - ніжним, ніби зовсім недавно сплетений бабусею...

Читаючи «День сніговика», вас не буде залишати бажання весь час проводити аналогії з соціально-політичними потрясіннями в нашій країні. Тут теж буде тиран - миршавий і нікчемний - головна мета якого полягає в тому, щоб забрати у людей здатність мислити, відчувати, співпереживати, співчувати. Світ сірості можуть перемогти тільки особливі люди і сніговик. Літня жінка, дівчинка-підліток і маленький хлопчик зроблять диво - пройшовши через страждання і випробування, вони повернуть людям радість жити і бути самими собою. «День сніговика» - чудова книга, світла і позитивна.

Текст: Шура Зайцева

comments powered by Disqus

Рекомендуємо

Libido.UA – Знайомства серйозні та не дуже