Найактуальніші вакансії 2010 року

09.09.2010
Найактуальніші професії

Цей рейтинг був складений менеджерами одного з провідних американських сайтів з пошуку роботи. Цікаво, що в більшості позицій він істотно відрізняється від потреб українських роботодавців. Так за ким майбутнє: за продавцем господарчих товарів або істориком?

2010 рік хоча й заведено називати посткризовим, але суттєвої різниці з минулим щось особливо не відчувається. Звільнення, банкрутства, зростання безробіття − це реалії не тільки України, але і таких економічно високорозвинених країн як США чи Велика Британія. Минулі 9 місяців дали світові нових громадян, які шукають роботу, вже не розраховуючи на зарплату рівня дворічної давності.

Втім, зміни на ринку праці можна охарактеризувати старим англійським прислів'ям: чим більше речі змінюються, тим більше вони залишаються такими самими. Українські журнали з вакансіями як буяли пошуками продавців, мерчендайзерів, менеджерів, друкарів і будівельників, так і продовжують продавати під ці оголошення найбільші рекламні площі. На Заході ж більше за все не вистачає математиків і ATI-фахівців.

Найактуальніші професії

На основі запитів роботодавців потужний інтернет-ресурс CareerCast.com склав рейтинг найбільш затребуваних професій. При складанні списку враховувалися п'ять ключових критеріїв − стрес на посаді, умови праці, фізичні навантаження, прибутковість і перспективність. Діапазон досліджених професій був широкий. Це дозволило порівняти можливість розвитку кар'єри в різних промислових галузях.

Зробивши підрахунки, дослідники дійшли висновку, що найкращою і затребуваною професією є актуарій − фахівець зі страхової математики, що займається розробкою методології та обчисленням страхових тарифів, розрахунками. На думку експертів, ця посада хороша тим, що характеризується незначною кількістю стресових ситуацій, не вимагає значних фізичних навантажень, добре оплачується. Також на руку професії зіграли економічні катаклізми, внаслідок яких кількість бажаючих застрахуватися зросла у декілька разів. Є навіть особлива каста актуаріїв, наближених до голлівудських зірок. Адже багато знаменитостей встигли застрахувати не тільки своє майно, а й особливо цінні частини тіла. До таких клієнтів підхід особливий. Тому й персонал підбирається відповідний.

Найактуальніші професії

На другому місці − інженер-програміст. У залученні фахівців з проектування і експлуатації програмних і апаратних систем зацікавлені найрізноманітніші компанії. Поки в світі будуть існувати комп'ютери, безробіття програмістам не загрожує. За прогнозами фахівців, зростання зайнятості даної професії складе 45% до 2016 року.

Якщо в нашій країні про такі професії як історик чи біолог практично забули, то в країнах розвиненого капіталізму їх навіть дуже потребують. Бути знавцем дат і подій, виявляється, вигідно. Є такі місця на карті світу, де за це можна отримувати хорошу зарплату при мінімумі фізичних витрат і максимумі перспектив, адже, наприклад, в США професорські дипломи не купуються. Крім вищих навчальних закладів, історики потрібні в урядових організаціях та сфері оборонної промисловості. Мабуть, вчитися на помилках минулого департаменти США збираються всерйоз, бо прогнозується зростання затребуваності професії історика до 2016 року на 24%.

Укладачі рейтингу підкреслюють, що відповідність їх даних з дійсністю безпосередньо залежить від ступеня підготовки і кваліфікації претендента. Тому краще бути дуже хорошим фахівцем в одній сфері, ніж тимчасовим співробітником на 5 роботах.

Топ-10 найбільш затребуваних вакансій за версією CareerCast.com виглядає так:
1. Актуарій
2. Інженер-програміст
3. Аналітик комп'ютерних систем
4. Біолог
5. Історик
6. Математик
7. Технічний юридичний помічник
8. Статистик
9. Бухгалтер
10. Гігієніст

Текст: Тетяна Москаленко

comments powered by Disqus

Рекомендуємо

Libido.UA – Знайомства серйозні та не дуже