Доверься турагенту?

13.10.2013

cataratas-do-iguacu

Чого ми очікуємо від відпустки ? Можливо - моря , чи сонця , або смачної їжі , або романтичних знайомств. Варіантів безліч , але двома словами очікування від будь-якої поїздки це низка розслаблюючих і відновлюють подій після яких будь-яка людина повернеться відпочилою. А ось як саме будуть складатися події відпустки , залежить значною мірою від організації цієї самої відпустки . Так хто ж повинен відповісти за організацію , турагентство або сам мандрівник ? І той і інший варіант повні як плюсів , так і мінусів.
Давайте розберемося , коли варто вдатися до послуг турагентства:
1 . Якщо ви готові заплатити за те , щоб по мінімуму включатися в підготовку подорожі. І сума вас не особливо турбує , тобто ви розумієте , що якихось грошей це коштує , але вірите в те , що агентство не спробує закрити вашим гаманцем всі фінансові діри.
2 . Ви їдете в регіон масового туризму , де всі готелі вже викуплені - якимось агентством .
3 . Ви не знаєте мови країни , в яку прямуєте , а також англійської та мови жестів.
4 . У вас порожній паспорт і ви відчуваєте страх перед візовими процедурами.
5 . Ви знаєте такого креативного туроператора , який влаштовує виїзди на пляжні курорти з проведенням там фестивалів гумору і т.п. Наприклад , один київський туроператор вже багато років проводить заїзди під назвою « Весело » коли на травневі ви можете поїхати в критський готель, куди туроператор також привозить , наприклад , «Вечірній квартал » і веселощі б'ють через край.
6 . Ви можете скористатися окремими послугами - турагентство може зробити якусь частину роботи по організації. Наприклад , взяти квитки на паром вже за кордоном і вам не доведеться бігати по території порту , яка зазвичай немаленька , в пошуках каси , забезпечити вам якісь з готелів і перельотів , якщо подорож складна. Зараз з'явилися такі квазі -агентства які готові за невелику плату 500-700 гривень розрахувати вам повністю маршрут і дати докладні вказівки щодо ваших дій на місці. Тобто вони вам продають тільки перелік стикувань , місць ночівель і на словах обіцяють , що подорож в частині всіх квитків і готелів буде коштувати вам обумовлену суму . Крім того це бувалі мандрівники поради яких , безумовно , дуже допоможуть самотньому туристу в екзотичній країні.
Однак є причини , за якими кількість самостійних мандрівників все-таки досить невелика.
1 . Турагентство може мати свої заплутані фінансові проблеми з готельною мережею . Наприклад , в Єгипті трапляється бачити російських туристів , які цілодобово сидять в холі готелю в очікуванні поселення.
2 . Якщо вас вже поселили , все одно агентство може несподівано збанкрутувати до вашого від'їзду додому, не сплативши ваш відпочинок, і тоді не уникнути подвійної оплати .
3 . Агентство може щось наплутати і вас забудуть зустріти , в той час як самостійні мандрівники будуть без проблем роз'їжджатися з аеропорту на таксі та автобусах.
4 . Тур з більш складною схемою ніж « натовпом в готель і на три екскурсії » як правило називається «індивідуальний » і коштує в рази дорожче , ніж при самостійному плануванні .
5 . Багато питань , що виникають по ходу відпочинку , вам доведеться не вирішувати «на місці» а дзвонити в рідне місто , намагаючись зв'язатися з турагентом і очікувати його реакції . Цей процес може дуже розтягнутись у часі і до того ж телефонний зв'язок у роумінгу коштує окремого туру вихідного дня.
У жодному разі якщо ви вирішили довірити свої гроші і відпустку фахівцеві необхідно підійти до вибору туроператора дуже відповідально. Ви повинні навести довідки про агентство , уважно прочитати договір , і переконатися в тому що людина, що продає вам тур , сам вже побував у місці в яке відправляє вас .

balloon-turca

Текст: Граня Гайдукевич

comments powered by Disqus

Рекомендуємо

Libido.UA – Знайомства серйозні та не дуже