По дорозі просто неба

17.07.2013

wsj

Як провести відпустку так щоб і недорого, і дивно, і м'язи ніг підкачати, і з безліччю непосидючих європейців познайомиться, і почути масу дивовижних романтичних історій? І все це на свіжому повітрі біля океану? Давайте пройдемо стежкою Святого Якова.

Широка публіка звернула свою увагу на цей маршрут після виходу в світ книги Коельо «Щоденник мага». Сам письменник, проробивши цей шлях, зміг написати затребувану книгу. І настільки захопив рухливих туристів всіх країн, що багаторазово збільшив потік людей що йдуть по стежці, в результаті навіть отримав державну нагороду від іспанського уряду. Однак і до виходу роману по стежці ходили, але, в основному, все ж паломники. Наприклад, в 1978 році за маршрутом пройшло 13 осіб, а в 2009м 145 тисяч.
Стежка представляє з себе пішохідний маршрут близько 600 км протяжністю, що проходить по чотирьом іспанським провінціям. Починається він з давнього міста Кастро-Урдіалес, біля океану. Закінчується в Фіністерре - містечку іменованому ще кінцем світу. Чому? Тому що дорога, по якій ідуть мандрівники, впирається прямо в океан, і далі шляху по суші немає.
Фіністерре вважається офіційним закінченням шляху святого Якова. За традицією паломники збираються на цьому фінальному п'ятачку суші, зустрічають захід сонця, після чого розводять вогонь і спалюють на вогнищі свої речі ...

wsj1

На всьому протязі маршруту через кожні 20-30 км стоять готельчикі для паломників - Альберго , в яких ви можете за дуже скромну плату повечеряти й переночувати одну ніч. Для того щоб скористатися цим правом вам треба буде роздобути спеціальний путівник. Зробити це можна в найближчій католицькій громаді . Паспорт паломника можна придбати за 1-2 євро в будь-якому Альберго або турофісі Іспанії. При поселенні в готель в паспорті ставлять штампи. На його підставі у Сантьяго- де- Компостела видадуть сертифікат про проходження шляху.
Що потрібно щоб здійснити подорож .
1 . Рюкзак з повним туристичним набором одягу та спорядження відповідно до сезону . Проконсультуйтеся з професіоналами з приводу наповнення рюкзака. Сам рюкзак повинен підходити вам за розміром , і повинен бути відрегульований під ваш зріст . Як це зробити , по ідеї , вам повинні сказати в будь-якому магазині спорядження.
2 . Квитки від будинку до Більбао і назад.
3 . Гроші на їжу та ночівлі ок 30 євро в день
4 . Паспорт паломника
5. Зручне взуття та багато -багато пластиру. Ну і мужність звичайно, тому що пластир не дуже допомагає.

wsj2

Що ви отримуєте на виході
1. Приголомшливий колір обличчя.
2. Безліч нових дивовижних друзів у Європі.
3. Враження, про які не переповісти і за рік.
4. Мільйон романтичних історій про те як стежка допомогла Сарі зустріти Карла. А може і своя особиста мрія, що збулася.
5. Тотальна стрункість і підтягнутість.
Лайфхак. Сертифікат паломника дають навіть якщо пройти пішки останні 100 км або проїхати на велосипеді 200. Тому якщо вам ліниво, можете весь місяць не ходити, а за тиждень кинуться до Іспанії, пробігтися швиденько, а потім ще три тижні на пляжі в Євпаторії лежати. Але, щось мені підказує, що ви не будете так робити)) Backpacker_Picture

Текст: Граня Гайдукевич

comments powered by Disqus

Рекомендуємо

Libido.UA – Знайомства серйозні та не дуже