День Святого Валентина: легенди та факти

11.02.2014
День Святого Валентина

Якийсь там чужий святий писав якісь там записки, а нам все одно − зайве романтичне свято не завадить... Ми проти такого легковажного підходу. Тому пропонуємо вам дізнатися кілька корисних фактів Дня Святого Валентина

Почнемо з легенди про те, як зароджувалося свято. На цю тему любителі сердечок сперечаються до цих пір, але найімовірнішою залишається наступна версія. Римський імператор Клавдій II, що правив в 268-270 роках нашої ери, вважав, що чоловіки під час війни не повинні одружуватися. На думку правителя, самотні чоловіки набагато краще служили в армії, коли їх не відволікали думки про сім'ю, зате боротьба з ворогом захоплювала повністю. Але єпископ Валентин пішов проти волі імператора, таємно здійснюючи таїнство вінчання. За цей Валентина посадили в тюрму і пізніше стратили − саме 14 лютого. Єпископ був досить веселої вдачи, якщо навіть, сидячи у в'язниці, встиг запалитися почуттями до дочки тюремника. Саме їй Валентин написав записку − в наші дні більш відому як валентинка.

Версія цілком придатна. Але, якщо копнути глибше в історію, нам стане відомо, що з 13 по 15 лютого святкувалося давньоримське язичницьке свято − Луперкалії. Проводилося воно на честь Фавна − покровителя стад і помічника пастухів, який відрізнявся велелюбністю, не пропускаючи повз жодної симпатичної пастушки. Традиція заміщення язичницьких свят урочистостями на честь християнських святих − справа звична. Часи і боги змінюються, але прагнення радості і любові залишається з людиною все одно.

День Святого Валентина

Як би там не було, але День Святого Валентина став у Західному світі одним з найпопулярніших свят. Тільки в США щорічно в цей день відправляють понад 145 мільйонів листівок і дарують більше 189 мільйонів квіток троянд, 35 мільйонів коробок цукерок у вигляді серця! Масштаби вражають, чи не так. Статистика стверджує, що в усьому світі в День Святого Валентина пропозицію руки і серця отримають близько 220 000 жінок. Забавно, але 3% власників домашніх тварин теж вітають своїх кошлатих, пазуристих і вусатих вихованців з романтичним святом.

Перелік романтичних подарунків на День Святого Валентина традиційно очолює шоколад. Перша коробка цукерок , випущена саме до цього свята, з'явилася в 1800 році в США. Річард Кедбері, засновник заводу з виробництва какао і цукерок, швидко зорієнтувався, запропонувавши споживачеві найвдаліший і безпрограшний варіант романтичного подарунка. У часи цього великого промисловця лікарі радили шоколад як заспокійливе, що допомагає від депресії. Кількість витрачених коштів на купівлю цукерок на День Святого Валентина у всьому світі перевалює за 3 мільярди доларів. Так що, не вірте, якщо вам скажуть, що в наші дні люди перестали цінувати романтику!

Текст: Шура Зайцева

comments powered by Disqus

Рекомендуємо

Libido.UA – Знайомства серйозні та не дуже