9-10 березня 2019 року Національний музей народної архітектури та побуту України запрошує на свято Масниці

26.02.2019
9-10  березня  2019 року Національний музей народної архітектури та побуту України запрошує на свято Масниці

Весняний цикл традиційних свят українців розпочинає Масляна. Це неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних звичаїв та обрядів. Масниця - це перехід від Зими до Весни. Наші предки вірили: рядженими, піснями, танцями та різними заклинаннями можна прогнати Зиму та закликати Весну, а до того ж посвяткувати та позабавлятися востаннє перед Великим Постом.

У народі Масниця має такі назви: Масляна, Сирниця, Колодій, Туриця. За християнським календарем Масниця - це останній тиждень перед Великим Постом. В ці дні споживали в основному молочні продукти, вареники з сиром та млинці. Вареник у формі Місяця, а млинець, подібний до Сонця і Зірки - це вічні символи, якім поклоняється людина. Споживаючи вареники та млинці, сучасна людина робить це за давньою народною традицією.
На протязі сиропусного тижня відбувається старовинний обряд Колодки .

Відвідувачі музею зможуть побачити максимально відтворений давній обряд Колодія. Обряд буде відбуватись на експозиції «Середня Наддніпрянщина» з 12:00.

На Співочому полі з 13:00 починаються виступи фольклорних колективів з різних областей України, які виконають святкові пісні та обряди.

Розважальна частина з 13:00 до 16:00

Гостей музею на Співочому полі чекають різноманітні народні забави: змагання на колоді, катання на конях, перетягування канату, міряння силою, катання на ослоні, конкурси і вікторини.
Народні майстри з усієї України запропонують гостям свої кращі вироби декоративно-ужиткового мистецтва.
Завершить Свято спалення «Кострубатого діда» о 16.00 як символу всього недоброго. Це знак початку весняного оновлення.

9-10  березня  2019 року Національний музей народної архітектури та побуту України запрошує на свято Масниці

comments powered by Disqus

Рекомендуємо

Libido.UA – Знайомства серйозні та не дуже