Отець Климентій Шептицький. Граф. Монах. Мученик

02.11.19
Отець Климентій Шептицький. Граф. Монах. Мученик

Климентій Шептицький - відомий церковний діяч, Архімадрит Унівський, впливовий австрійський політик та аристократ, що обрав долю ченця, маючи титул графа. Цього року виповнюється 150 років з дня його народження. Виставка «Отець Климентій Шептицький. Граф. Монах. Мученик» присвячена священній для України постаті отця Климентія, брата митрополита Андрея Шептицького.

У представленій експозиції глядач зможе вперше побачити особисті речі отця Климентія: його священицькі ризи, капелюх, окуляри, улюблену свиту, подаровану матір’ю Софією Шептицькою після подорожі Європою, а також столові прибори, якими він користувався ще до прийняття чернечих обітниць.

На інформаційних стендах та світлинах будуть представлені цікаві факти з біографії графа, монаха та мученика української землі. Особливої уваги заслуговують унікальні документи про арешт та реабілітацію о. Климентія, а також пам’ятна медаль «Праведника народів світу», якої отець Шептицький був удостоєний за порятунок євреїв у Львові під час Голокосту.

Також відвідувачі матимуть нагоду ознайомитися з виданням «Д-р Казимир граф Шептицький – отець Климентій: польський аристократ, український ієромонах, Екзарх Росії та Сибіру, Архимандрит Студитів, Праведник народів світу, блаженний Католицької Церкви», що висвітлює всі сторінки біографії Блаженного. Книга написана і опублікована Іваном Матковським у 2018 році.

Відкриття виставки – 1 листопада о 17.00

МВЦ Музею історії Києва (вул. Б. Хмельницького, 7)

comments powered by Disqus

Рекомендуем

Libido.UA – Знакомства серьёзные и не очень